DomůInteriérZútulněte si bydlení podzimní atmosférou.

Zútulněte si bydlení podzimní atmosférou.

S podzimem sice přicházejí i chladnější, deštivé dny a nižší teploty, ale sílu slunce a tepla si můžete dopřát i ve svém interiéru. Chmurné dny, které jsou součástí aktuálního ročního období si prosvětlete teplými tóny, barvami, které dokážou zahřát a také elegantními a ušlechtilými materiály a prvky, které oživí vaše bydlení.

Elegance
I uhlazenost a jednoduchost dokáže být útulná. Postačí jemné akcenty, které vytvoříte pomocí svíček, kožešin a měkkých polštářů z kůže, sametu nebo saténu. Teplo domova vytvoří také vyšívané vzory v odstínech šedé a zlaté okrové. Nádech třpytivé zlaté odráží sluneční světlo a celý interiér tak prozáří.

Květiny na nečekaných místech
Květinové vzory v kombinaci s dřevěnými prvky ztělesňují moderní život na venkově. V obývacím pokoji, dětském pokoji či v ložnici je můžete použít na textiliích nebo jako originální tapety, které překrývají menší plochu stěny, například pracovní kout.

Hřejivé etno
Pestrobarevné a různorodé vzory v mnoha lidech stále vzbuzují nejistotu. Jejich hravost a originalita spočívá v jejich neopakovatelnosti. Vsaďte na ručně vyráběné keramické obklady v koupelně či v kuchyni a vytvořte si vlastní kombinace. Stačí přitom ozdobit jen malý kousek stěny a okouzlíte každou návštěvu. Obklady jsou zároveň praktické, jelikož se snadno čistí.

Smyslná zelená
Barvou roku 2017 se stala greenery, tedy zelenkavá. Její letní odstíny připomínaly posečenou trávu či exotické tropické pralesy, na podzim hrají prim odstíny tmavě zelené. Dark Green se v interiéru skvěle vyjímá ve spojení s přírodními materiály jako jsou kůže, respektive její imitace a dřevo. Ozvláštněte si své pokoje například polštáři či dekami v této barvě, která tvoří výbornou kombinaci is dalšími hity sezóny – sametem, mosazí a prošívanými doplňky.

Samet v obýváku
Někdejší materiál aristokratů přichází na scénu zejména prostřednictvím doplňků do obývacího pokoje. Vyberte si například ze sametových pufů, židlí, lehátek, závěsů, dek a dalších prvků. Chcete-li se v pokoji během chladných podzimních dnů cítit útulně, sáhněte například po purpurové, smaragdové či pudrové růžové barvě.

Mosaz
Tento netradiční materiál, který se běžně používá k výrobě mincí či bižuterie, začal zajímat i světové designéry. Nahradili jím v předešlých sezónách oblíbenou měď či zlaté barvy. Podle Delie Fisher, zakladatelky a kreativní ředitelky Westwing je jeho hřejivý, načervenalý vintage-vzhled pro podzim jako stvořený.

Hygge
V podzimně-zimní sezóně nic nepohladí duši lépe, než se v klidu usadit v místnosti dýchající dánským stylem hygge. Jde o životní filozofii, ale zároveň i design připomínající skandinávský styl. Jeho hlavními motivy jsou útulnost, pohodlí, spousta světla, živé barvy a doplňky. Ideálními jsou svíčky, knihy, staré artefakty z minulosti, fotografie či polštáře a deky.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články