DomůInteriérPět způsobů, jak dostat obrazy do kuchyně

Pět způsobů, jak dostat obrazy do kuchyně

Kuchyně je bez pochyby srdcem domova. Většinou se v ní odehrává vše důležité a nejedna návštěva se namísto obývacího pokoje usadí právě v tomto epicentru rodinného života. Moderní design kuchyně už dávno povýšil z výrobny jídla na regulérně obytné místnosti a nechybí jim ani kreativní řešení. Jedna věc však absentuje často. Umění.

Obrazy se ve většině domácností umisťují do obývacího pokoje. Uvážíme-li však, kolik času trávíme v kuchyni, stojí za úvahu náš postoj k umístění obrazů v bytě trochu poopravit.

Správně zvolený obraz, fotografie, plakát či jen kresba dokáží přitom místnosti dodat zcela jiný šmrnc. Inspirujte se několika řešeními a styly, které mohou vaši kuchyni proměnit v galerii.

Klasické umění
V moderních kuchyních čistých linií a neutrálních barev výborně vyniknou originály nebo kvalitní reprodukce klasických děl. Volit můžete krajinky, portréty, florální motivy nebo motivy zobrazující přípravu jídla.

Pop art
Hravý, vtipný, přístupný a barevný. Pop artové umění je pro kuchyni jako stvořené. Nejdostupnějším řešením jsou reprodukce slavných plakátů, ale efektněji působí originály.

Plakáty
Pokud hledáte kompromis mezi vysokým uměním a rozumnou cenou, můžete sáhnout po plakátech. Široký výběr témat, barev a velikostí vám dává volnou ruku.

Fotografie jsou asi nejčastěji využívaným způsobem, jak ozvláštnit prostor kuchyně. Experimentovat však můžete s jejich velikostí a množstvím. Vyzkoušejte například nadrozměrné fotografie zaplňující celou prázdnou zeď.

Domácí tvorba
Obrazy vašich dětí nemusí zdobit jen lednici. Vložte je do kvalitních rámů a povyšte tak na vysoké umění. Jde zároveň o dobrý způsob, jak využít kresby, které by jinak jen ležely v šuplíku.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články