DomůRady a TipyMyslíte si, že do vašeho bytu se Vánoce nevejdou.

Myslíte si, že do vašeho bytu se Vánoce nevejdou.

Vánoční pohodu si můžete vyčarovat i tehdy, máte-li menší byt. Zkrášlování příbytku, ve kterém zvažujete každý centimetr, má samozřejmě svá specifika, ale zároveň otevírá široké možnosti pro kreativitu.

Malé stromky
Asi nejběžnějším způsobem vánoční výzdoby je vánoční stromeček. Rezignovat na něj nemusíte ani tehdy, má-li váš obývací pokoj menší rozměry. Umělé i živé vánoční stromky do výšky jednoho metru jsou roztomilé a při jejich zdobení si můžete dovolit extravagantnější ozdoby i přírodní minimalismus. Osazení malého stromku je velmi efektní v květináči nebo ve slaměném košíku.

Dekorace namísto stromku
Již několik let jsou trendem výrazné dekorace, které svojí originalitou hravě nahradí i samotný stromek. Textilní, papírové či dřevěné stromky, samostatné světelné šňůry, náplavové dříví či sklo. Možností pro seriózní i vtipné dekorace jsou desítky.

Stromečková iluze
Sktutečný, trojrozměrný stromek však můžete vyměnit za jeho iluzi. Vybrat si můžete například dočasné tapety nebo pomalované textilie. Výhodou je, že v případě této ozdoby jednoduše využijete prázdnou stěnu a nijak nezaberete tak potřebné centimetry. Navíc, s trochou odhodlání a dovednosti, si takový prostorově úsporný stromek dokážete snadno vyrobit i doma.

Vánoční věnce
Ozdobená větvička ve váze je sice klasika, která nezklame, ale aktuálním trendem je využívání vánočních věnců. Na rozdíl od adventního věnce do něj není třeba vkládat svíčky a zavěsit jej můžete na zeď nebo do okna.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články