DomůZahradaJak využít zahradu pro dokonalou letní party

Jak využít zahradu pro dokonalou letní party

Návrat k přírodě
Kdysi se outdoorové oslavy dělaly jednoduše. Pár chlebíčků, něco sladkého k zakousnutí, barevná limonáda či sirup, slunečník a ve výjimečných případech nafukovací bazén.

Dnes dostávají zahradní oslavy sofistikovanější podobu. Pokud nemáte vlastní zahradu, můžete si nějakou velmi pěknou pronajmout.

Inspiraci na pořádání zahradních slavností najdete také na internetu, například na Instagramu či Pinterestu, které nabízejí řadu praktických i vizuálně přitažlivých rad.

Lidé stále hledají něco, co tu ještě nebylo. Někdy však k originalitě stačí málo – změnit prostor, najít něco netypického, zvolit nevšední nábytek.

„Dobrých a vyhovujících prostor je bohužel stále málo a pokud nějaké jsou, jsou často rezervovány i rok dopředu. Ale, naštěstí, vznikají nové. V okolí Bratislavy jsou to různé malé zámečky, vinařství, ale i parky a restaurace. Na menší oslavu je perfektní soukromá zahrada,“ říká majitelka eventové agentury Andrea Skočeková, která zahradní oslavy často pořádá.

Co vše potřebujete pro dokonalou zahradní party:
Počet hostů
Ze začátku je důležité vědět, kolik lidí chcete na oslavu pozvat, podle toho můžete vybrat prostor nebo počet hostů přizpůsobit svou zahradu. Důležité je také sezení.

Pro děti postačí barevné deky na zemi, pro dospělé různé židle a sezení, které najdete u sebe doma nebo klidně i pníky ze stromů, které můžete namalovat nebo obvázat barevnými stužkami či položit na ně měkké polštáře.

Zahradní párty většinou probíhají podvečer, takže je dobré mít po ruce pro hosty i deky, které zahřejí, když se večer mírně ochladí.

Pozvánky
Dnes je nahradily esemesky, e-maily nebo události poslané přátelům prostřednictvím facebooku. Pozvané hosty však jistě potěší vytištěná jednoduchá pozvánka, kterou si koupíte nebo připravíte ručně doma.

Výzdoba
Dobrou službu udělají balony a zahradní květiny ve vázách. Krásnou atmosféru večer vytvoří lampiony a svíčky, které jsou efektní, ale zároveň finančně nenáročné.

„Lidé si na výzdobě a stylu opravdu dávají záležet, ať už dělají párty pro přátele, nebo dětskou oslavu. Cítím, že se vracejí k přírodním materiálům, domácím koláčům a čerstvým limonádám. Tyto trendy jsou nejen ve výzdobě, ale také v gastronomii a módě, ale také v celkovém životním stylu. Rádi si svépomocí vyrábějí různé ozdoby, účastní se různých výtvarných kurzů či kurzů vaření,“ říká Andrea Skočeková z Brand.sk.

Oblíbený způsob, jak zorganizovat a vyzdobit prostředí, ve kterém pořádáte oslavu, je zvolit si pro něj nějaké téma.

Zahradní párty se může nést ve stylu sedmdesátých let, ve stylu z časů zlatého Hollywoodu nebo můžete za dresscode určit komiksové kostýmy či filmové postavy.

Na základě tématu pak je třeba přizpůsobit výzdobu i program. V případě dětských oslav nedá Andrea dopustit na balony s heliem: „Dají se různě použít a děti z nich mají opravdu radost. Výzdoba by měla být co nejbarevnější, aby krásně vynikla na zeleném pozadí.“

Osvěžující drink pro dospělé
40 ml tatranského čaje
hroznový šumivý nápoj
ananasová šťáva
polovina limetky
krystalový cukr na ozdobu
třešeň nebo pomerančová kůra na ozdobu
Ananasovou šťávu nalijeme do formiček na led a necháme na noc zamrazit. Do vysoké sklenice naservírujeme kostičky zamražené ananasové šťávy, přidáme šťávu z poloviny limetky, zalijeme tatranským čajem a hroznovým nápojem. Okraj ozdobíme cukrem a třešní nebo pomerančovou kůrou. V případě, že nemáme ananasovou šťávu, můžeme použít zdravou variantu v podobě kokosové vody.

Co si obléct?
Pokud se chystáte na zahradní párty a nemáte přikázán dresscode, možností je nepočítaně. Ideální je pohodlné oblečení, které vám dovolí sedět na zemi či přizpůsobit se různým situacím.

Je možné, že budete hrát hry se svými přáteli a dětmi nebo tančit. V duchu nejnovějších módních trendů jsou květinové barevné šaty s délkou po kolena ze vzdušných materiálů nebo jemný top se širokými kalhotami, pohodlné sandály nebo espadrillky.

Z doplňků se vám sejde klobouk na ochranu před slunečními paprsky a lehká bundička, která vás zahřeje po západu slunce.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články