DomůBydleníV interiérovém designu se pozornost opět soustředí na stěny

V interiérovém designu se pozornost opět soustředí na stěny

Jednou bílou stěrkou a barvou v interiéru nic nezkazíte. Taková klasika však může nudit. Stejně jako jednobarevné obkládačky nad kuchyňskou linkou nebo v koupelně.

Rok 2018 přináší v této oblasti interiérového designu změnu. Hlásí příval nové energie pro vaše stěny a obklady. Ptá si více života, struktury a designových řešení.

Povrch s tvary
Pokud vás již přestaly bavit jednolité nenápadné stěny ve vašem bytě či domě, řešením může být obklad z kamen. V roce 2018 však můžete zapomenout na neutrální řešení v podobě bílých kachliček a obkládaček.

Dodejte stěně tvar a charakter obkladačkami, jejichž povrch je nerovný, doslova po této změně ožije. Efektním řešením je i ponechání „holé“ neupravené stěny s odkrytými cihlami.

Ověřené tapety
Výhodou využití tapet v současnosti je jejich jednoduchá aplikace a široký výběr, který ulahodí konzervativnějším i excentrickým povahám.

Tapeta dnes může mít i jiné funkce než estetickou.

Na zeď si můžete nalepit mapu a zlepšovat se v geografii, dětem rozveselit pokoj pohádkovými postavami nebo zeď zakrýt tabulovou fólií, na kterou mohou děti kreslit.

Pokud se vám nedaří najít ten správný dekor, využít nemusíte jen speciální tapety, ale také obklady na podlahu nebo dekorativní prvky určené na jiná místa.

Keramika
Některá místa jako koupelna, kuchyň nebo terasa dovolují i ​​odvážnější řešení. Vyskládejte si vlastní design pomocí keramických obkladů.

Záleží-li vám i na původu produktů, které nakupujete, na trhu najdete i poctivé ručně vyráběné kousky, z nichž každý je originál.

S jejich pomocí si vytvoříte stěny nebo drobné plochy, které dokonale vyjádří vaši osobnost.

Síla dřeva
Vždy je dobré mít v domácnosti kousek přírody. Klid, stabilitu a útulnost interiérům dodává tak jednoduchý materiál, jakým je dřevo.

Nemusíte se bát experimentů a vytvářet si vlastní dřevěné skladby s naoko „nedokonalou“ povrchovou úpravou. Výhodou dřeva je jeho stylovost a univerzálnost, hodí se kamkoli.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články